• РусскийEnglishDeutschFrançaisEspañol中文(简体)
  • Отделение машиностроения и переработки нефти

    FIRST and LAST NAME Post Academic degree
    Anufriev Yurij Sergeevich Teacher (highest qualification category)
    Becker Natalia Romanivna Teacher (highest qualification category)
    Белоусова Анастасия Валерьевна Teacher
    Булашева Алёна Михайловна Teacher
    I. Vetoshkin Vasiliy Nikolaevich Teacher (highest qualification category)
    Галинова Оксана Николаевна Teacher (highest qualification category)
    Garanina Olga Tolstaya Master of production training (highest qualification category)
    Ezhizhanskaja Tatiana Teacher (highest qualification category)
    Žgurova Iryna Oleksiyivna Teacher (highest qualification category)
    Zenovkina Tatyana Vasilevna Teacher (highest qualification category)
    Золотухина Мария Александровна Teacher (highest qualification category)
    Kajlov Vyacheslav Arkadevich Master of production training (the first qualification category)
    Gasimova Venus Saitovna Teacher (highest qualification category)
    Кашеев Валерий Васильевич Master of production training
    Kožuhina Natalia Veniamidovna Teacher (highest qualification category)
    Kozyrev Vyacheslav Viktorovich Teacher (highest qualification category)
    Kokorin Ilya Nikolaevich Master of production training (the first qualification category)
    Oleg Aleksandrovich Krylov Teacher (highest qualification category)
    Kudina Elena Vitalevna Teacher (highest qualification category)
    Lekonceva Elena Petrovna Teacher (highest qualification category)
    Likhanov Aleksandr Nikolaevich Teacher (highest qualification category)
    Майер Екатерина Анатольевна Teacher
    Maratkanova Elena Aleksandrovna Teacher (the first qualification category)
    Maslova Margarita Viktorovna Teacher (highest qualification category)
    Vitaliy V. Melnikov Teacher (highest qualification category)
    Mironova Galina Borisovna Teacher (highest qualification category)
    Novozhilov Vladimir Mihajlovich Teacher (highest qualification category)
    Andrei Ivanovich Noskov Teacher (the first qualification category)
    Oboskalova Oksana Vladimirovna Teacher (the first qualification category)
    Odinceva Lyudmila Ignatyevna Master of production training (highest qualification category)
    Miller Tatyana Aleksandrovna Teacher
    Опейкина Анна Леонидовна Teacher
    Paltyrev Stanislav Mitrofanovich Master of production training (highest qualification category)
    Perov Leniza Failevna Teacher (highest qualification category)
    Решетник Виктор Юрьевич Master of production training
    Sajdimova Elfriede Rail′evna Teacher (highest qualification category) candidate of philological sciences
    Sanejko Natalya Adamovna Teacher (highest qualification category)
    Peasant Olga Olegovna Teacher (highest qualification category)
    Семенова Наталья Валерьевна Teacher (highest qualification category)
    Simakova Valentina Vladimirovna Teacher (highest qualification category)
    Simonova Svetlana Nikolaevna Teacher (highest qualification category)
    Anna Nikolaevna Sinikovskaâ Teacher (highest qualification category)
    Tužik Tamara Petrovna Teacher (highest qualification category)
    Уразумбетов Данияр Асхатович Teacher (highest qualification category)
    Федчук Оксана Владимировна Teacher (the first qualification category)
    Kharchenko Milyausha Marsovna Teacher (highest qualification category)
    Šalamberidze Olga Viktorovna Teacher (highest qualification category)

    Более подробная информация о ППС кафедры размещена на странице Guide. Pedagogical (research and teaching) composition